A czy masz w planie odpocząć na urlopie?

A czy masz w planie odpocząć na urlopie?

Oczywiście, że tak! Ale jednak często ten odpoczynek nie jest taki efektywny, jak byśmy chcieli. Dlaczego?

Często nie potrafimy wrzucić na luz i po prostu odpoczywać, ciesząc się chwilą. Tyle spraw niedokończonych, tyle rzeczy do załatwienia, a dodatkowo w tym roku, to nie możemy sobie pozwolić na wymarzony urlop i w ogóle – pewnie będzie lało…

No dobra, to teraz optymistycznie! 🙂 Ogranicz swoją presję wobec tych wakacji i tego, co powinieneś na nich robić. W planie masz odpoczynek – więc się na niego nastaw i korzystaj bez narzekania. Można wypocząć nawet jak ma się tylko kilka dni. Wiem, sprawdziłam, polecam. Dobrze się jednak wcześniej zastanowić, co na tym urlopie chcemy robić (aktywnie spędzać czas czy leżeć na kocyku – ewentualnie pod nim 😉 ), gdzie możemy wyjechać i z kim. To takie małe zarządzanie oczekiwaniami i właściwe nastawienie się – czyli ograniczanie zbędnego stresu.

Naprawdę dobrze jest gdzieś wyjechać – w inne miejsce niż te, w którym pracujesz, uczysz się i po prostu jesteś. Zmień otoczenie, klimat, rutynę. Odpocznij od bodźców, które ostatnio Ci towarzyszyły, zamknij ważne sprawy, poinformuj ludzi, że NIE będziesz w kontakcie i wyjedź.

Zrób sobie detoks od mediów społecznościowych i zaśmieconego internetu. Nastaw się na chillout bez wyrzutów sumienia i zwolnij… Zasłużyłaś na urlop, więc z niego korzystaj, żeby mieć co wspominać.

A jeśli chcesz trochę posłuchać o tym, jak moim zdaniem, odpoczywać bez stresu, to zapraszam do odsłuchania audycji Strefa Prywatna w Radiowej 4: https://www.polskieradio.pl/10/4023/Artykul/2546609,Strefa-prywatna-07072020-2005